Vybíjená Žďár nad Sázavou – okresní finále

Žáci a žákyně ze 4. a 5. třídy nás reprezentovali v okresním finále ve vybíjené, které se konalo ve Žďáru nad Sázavou. Našemu výběru se podařilo vyhrát svoji skupinu a postoupit tak do tříčlenného finále. V něm sice žáci podlehli oběma družstvům z Velkého Meziříčí, ale i tak, skončili na krásném 3. místě a do školy kromě diplomu, přivezli také pohár!

Žákům a žákyním patří velký dík za vynikající reprezentaci naší školy.

Mgr. Vojtěch Uchytil

 

Velikonoční turnaj „O velikonoční vajíčko“

V pondělí 3. dubna se ve škole konal tradiční velikonoční turnaj ve vybíjené a přehazované, na který se žáci, zejména vyšších ročníků, velmi těšili.

Nejdříve se utkali žáci 1. a 2. třídy v tzv. rychlé vybíjené. Sehráli mezi sebou několik zápasů a v celkovém skóre velmi těsně zvítězili žáci 2. třídy.

Starší žáci 1. stupně byli rozděleni do věkově smíšených družstev a hráli vybíjenou podle platných pravidel. Všichni se snažili, aby právě jejich tým zvítězil. Přesto probíhala všechna utkání v duchu fair- play.

Na žáky 2. stupně také nejprve čekalo rozřazení do týmů, potom volba názvů týmů, natáhnout síť a zápasy v přehazované mohly začít. Družstva byla rozdělena do dvou skupin a podle výsledků pak bojovaly jednotlivé týmy o celkové umístění. Utkání byla často velmi napínavá, bojovalo se o každý míč, všichni se snažili, aby zvítězili.

Vůbec nebylo důležité, kdo zvítězil, nikdo nemusel být smutný, že se jeho týmu moc nevedlo, protože všichni byli za své výkony odměněni sladkým velikonočním překvapením. Strávili jsme příjemný den, měli radost z vyhraných zápasů a v neposlední řadě i ze sladké odměny.

Věřím, že se všichni těší na příští rok a na další sportovní utkání.

Projekt Celé Česko čte dětem (tentokrát v 5. ročníku)

V hodinách Přírodovědy se učíme o vesmíru a děti toto téma velmi baví a zajímá. Společně jsme se dostali až k 12 souhvězdím zvěrokruhu. Na youtube jsme si pustili dokument o souhvězdích a znameních. Děti zajímalo, podle čeho a proč lidé pojmenovali souhvězdí. Zašli jsme proto do knihovny a objevili knihu od spisovatelky Jany Eislerové Jak souhvězdí dostala svá jména /Fragment/ a hned jsme se pustili do čtení. Každého samozřejmě zajímalo to jeho znamení, a proto jsme pokračovali i v hodině Výtvarné výchovy, kde si děti nalepily vytištěné obrázky svých znamení a do nich domalovaly hvězdy, jak svítí na večerní obloze.

Tento projekt děti nadchl a odnesly si z něj mnoho zajímavých informací hravou formou. Už teď se všichni těšíme na další zajímavou knihu.

Mgr. Romana Štollová

Distanční výuka od 15.2.2021

Milí žáci, vážení rodiče,

Od 15. 2. 2021 najdete všechny informace a materiály pro výuku pouze ve školním systému Edookit.  Proto je důležité tento systém sledovat.

Od stejného data dochází k úpravě distanční výuky. Bude přidáno více hodin v online výuce. Online výuka je označena kamerkou.

Stále máme k zapůjčení pro výuku stolní počítače. Notebooky jsou již rozebrané.  

Pokud by měl někdo zájem o počítač nebo měl problémy s přihlášením do systému Edookit, obracejte se na pana zástupce O. Kosaře.

 

Vedení školy

PODMÍNKY PROVOZU ZÁKLADNÍ ŠKOLY V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU

Vážení rodiče,
v souladu s usnesením vlády je od 11. 5. 2020 umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníku pro účely přípravy na přijímací zkoušky a od 25. 5. 2020 je možnost návratu žáků 1. stupně.

PODMÍNKY PROVOZU ŠKOLY

NÁVRATKA PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ.pdf

NÁVRATKA PRO ŽÁKY 1. STUPNĚ.docx

NÁVRATKA PRO ŽÁKY 9. ROČ.pdf

NÁVRATKA PRO ŽÁKY 9. ROČ.docx

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ

 

Interaktivní vzdělávací exkurze

V pátek 13. prosince se žáci 5. ročníku zúčastnili zajímavé exkurze v zábavném vědeckém parku VIDA Brno.

Nejdříve si prošli stálou expozici, kde bylo mnoho interaktivních exponátů, díky kterým lépe poznali a pochopili, jak funguje svět kolem nás. Exponáty jsou rozděleny do několika okruhů: PLANETA, CIVILIZACE, ČLOVĚK, MIKROSVĚT.

Vyzkoušeli si např. větrný kolotoč, vypustili horkovzdušný balón, v rotující místnosti zažili účinky odstředivé síly, moderovali počasí a mnoho dalších aktivit. Nejvíce nadšení však byli z trenažéru pro kosmonauty.

Dále na ně čekal výukový program Mysli na smysly, kde si na pěti stanovištích otestovali své schopnosti. Všichni se shodli na tom, že nejobtížnější bylo rozpoznávat různé vůně a identifikovat zvukové vjemy.

Na závěr navštívili SCIENCE SHOW, kde proběhlo mnoho zajímavých pokusů.

Z exkurze odjížděli všichni spokojeni s velkým množstvím praktických zážitků, o kterých si povídali nejen při zpáteční cestě, ale i v následujících dnech.

Mgr. Romana Štollová

Autorské čtení pana Tomáše Crlíka

V pondělí 21. října jsme ve škole přivítali spisovatele pana Tomáše Crlíka, který přišel žákům 5. – 7. ročníku představit svou novou knihu Strážci Země. Jedná se o dobrodružnou fantasy literaturu pro děti, která má blízký vztah k přírodě. Děti si tak mohly poslechnout úryvky z knihy z úst samotného autora, dozvěděli se, jaká je cesta od prvotního nápadu napsat knihu až po její vydání. Autor také neunikl všetečným dotazům dětí, které práce spisovatele zajímala. Sám autor o svých spisovatelských začátcích říká: „Jednoho dne jsem si vzal do hlavy, že jednou budu psát příběhy. K tomu mě přivedl první strážce Země, který se mi zrodil v hlavě. Prastarý hrdina dohlížející na svět přírody, který na sebe dokáže brát podobu všech tvorů, dokáže s nimi promlouvat.“Po besedě si žáci mohli knihu Strážci Země, i s věnováním a podpisem autora, koupit. Autorské čtení bylo zajímavým rozšířením výuky literární výchovy.

Mgr. Blanka Junková