Velké úspěchy našich žáku na McDonald’s cupu!

V květnu jsme se zúčastnili tradičního turnaje McDonald’s cup. Soupeřilo se ve dvou kategoriích. Žáci 1. – 3. tříd a žáci 4. – 5. tříd.

V mladší kategorii se okrskového finále zúčastnilo 5 škol a 2 z nich postupovaly do okresního finále ve Velkém Meziříčí. Našim žákům se velmi vedlo. Porazili Svratku a Polničku, remizovali se Žďárem a smolně prohráli s Novým Veselím. To v konečném součtu znamenalo 2. místo a postup do okresního finále!

Ve starší kategorii bylo týmů 7 a naši žáci byli nalosováni do skupiny s Polničkou, Novým Veselím a 3. ZŠ Žďár nad Sázavou. Naši žáci porazili jak Žďár, tak Polničku. Pouze s Novým Veselím těsně prohráli 4:3. To jim přineslo druhé místo ve skupině a postup do semifinále, kde ale nestačili na ZŠ Palachova 5:1. Čekal je tedy souboj o 3. místo, které bylo v kategorii 4. a 5. tříd postupové. V něm se utkali s Novým Veselím – jejich přemožiteli ze základní skupiny. Tentokrát je naši žáci ve velmi vyrovnaném utkání porazili 5:3 a i oni si vybojovali postup do okresního finále!!!

Velké Meziříčí

V mladší kategorii se opět zúčastnilo 5 družstev. Nové Veselí, Bobrová, Bystřice nad Pernštejnem a Velké Meziříčí. Našim žákům se podařilo porazit Bobrovou, ale ostatní zápasy bohužel prohráli. I tak ale obsadili krásné 4. místo, což je pro naši školu veliký úspěch.

Ve starší kategorii bylo celkem 8 družstev.  Naši žáci po 2 výhrách a jedné prohře vyhráli svoji skupinu a čekalo je semifinále s družstvem Měřína. V něm vedli, ale nakonec celkovému vítězi okresního kola podlehli. Do zápasu o třetí místo jim už mnoho sil nezbylo a tak podlehli družstvu ze ZŠ Velké Meziříčí a skončili stejně jako jejich mladší spolužáci na krásném 4. místě.

Děkujeme všem žákům a trenérům, kteří naše žáky trénují. Tyto velké úspěchy jsou z velké části výsledkem jejich dobré práce.

Mgr. Vojtěch Uchytil

Florbal Jimramov

Vybraní chlapci z 8. a 9. třídy se zúčastnili tradičního florbalového turnaje v Jimramově. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů. S námi v skupině byly týmy ze Sněžného, Svratky a Jimramova. Sněžné i Svratku naši žáci porazili, s Jimramovem prohráli a skončili tak druzí ve skupině. Čekal je tedy zápas o třetí místo proti Jimramovu B, který zvládli a mohli tak slavit konečné třetí místo.

Mgr. Vojtěch Uchytil

Zeměpisná olympiáda

Koncem února proběhlo okresní finále Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnili vítězové školních kol. Za 6. třídu nás reprezentoval Ladislav Laštovica, který v okresním kole skončil na krásném 10. místě. V kategorii 7. tříd nás reprezentoval Jindra Černý, který se umístil na 20. místě. Ve spojené kategorii 8. a 9. tříd nás reprezentoval Tomáš Netolický, který se ve velmi nabité konkurenci umístil na 17. místě.

Všem žákům, kteří vzorně reprezentovali naši školu, děkujeme.

Mgr. Vojtěch Uchytil

Školní kolo Olympiády z českého jazyka

V pondělí 4. prosince proběhlo školní kolo Olympiády z českého jazyka, která je určena žákům 8. a 9. ročníku. Soutěž má gramatickou a slohovou část. V letošním školním roce se soutěže zúčastnilo 6 žáků. Nejvíce se dařilo Elišce Svobodové, která získala v součtu nejvyšší počet bodů a obsadila tak ve školním kole první místo. Druhá příčka patří Alici Laštovicové a na třetím místě se umístila Nela Blahová. Do okresního kola ve Žďáře nad Sázavou postupuje Eliška Svobodová a Alice Laštovicová.

Všem soutěžícím blahopřejeme, děkujeme za účast a reprezentaci školy. Postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Mgr. Blanka Junková

Soutěž ve finanční gramotnosti

Ve středu 25. 10. se žáci naší školy zúčastnili 7. ročníku soutěže ve finanční gramotnosti „Peníze a my“, kterou pořádá Obchodní škola ve Žďáře nad Sázavou.

Soutěže se účastní tříčlenná družstva. Naši školu reprezentovala dvě družstva ve složení Lucie Dítětová, Michaela Machová, Tereza Gregorová, Jakub Ptáček, Jonáš Horák a Tomáš Kunc. V první části soutěže píší soutěžící test, který má ověřit úroveň jejich znalostí z oblasti finanční gramotnosti. S testovými otázkami si nejlépe z našich soutěžících poradila Michaela Machová a v silné konkurenci 65 soupeřů získala vynikající 2. místo. V další části soutěže už žáci soutěží jako tým. Letos měli soutěžící nesnadný úkol. Měli si vytvořit fiktivní firmu, představit porotě předmět svého podnikání, podrobnou kalkulaci pro rozjezd své firmy. Součástí úkolu byla i reklama na vytvořenou firmu. Svoji prezentaci jednotlivá družstva představila porotě i ostatním soutěžícím. I v této části soutěže se nám dařilo a družstvo dívek získalo 3. místo.

Soutěž se žákům líbila, mohli si ověřit své znalosti v oblasti finanční gramotnosti a porovnat své dovednosti s ostatními.

Všem žákům, kteří reprezentovali naši školu, blahopřejeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Blanka Junková

Fotbalový turnaj 10+1 Žďár nad Sázavou

Vybraní žáci druhého stupně se zúčastnili fotbalového turnaje ve Žďáru nad Sázavou. Společně s námi se ho zúčastnily rovněž školy z Jimramova, Svratky a Velké Losenice.

Naše družstvo po remíze se Svratkou, výhrou nad Losenicí a prohře s vítězem turnaje Jimramovem, skončilo kvůli horšímu skóre na 3. místě za Svratkou.

Našim žákům děkujeme za dobré výkony a bojovnost, kterou na hřišti předvedli.

Mgr. Vojtěch Uchytil