Soutěž ve finanční gramotnosti

Ve středu 25. 10. se žáci naší školy zúčastnili 7. ročníku soutěže ve finanční gramotnosti „Peníze a my“, kterou pořádá Obchodní škola ve Žďáře nad Sázavou.

Soutěže se účastní tříčlenná družstva. Naši školu reprezentovala dvě družstva ve složení Lucie Dítětová, Michaela Machová, Tereza Gregorová, Jakub Ptáček, Jonáš Horák a Tomáš Kunc. V první části soutěže píší soutěžící test, který má ověřit úroveň jejich znalostí z oblasti finanční gramotnosti. S testovými otázkami si nejlépe z našich soutěžících poradila Michaela Machová a v silné konkurenci 65 soupeřů získala vynikající 2. místo. V další části soutěže už žáci soutěží jako tým. Letos měli soutěžící nesnadný úkol. Měli si vytvořit fiktivní firmu, představit porotě předmět svého podnikání, podrobnou kalkulaci pro rozjezd své firmy. Součástí úkolu byla i reklama na vytvořenou firmu. Svoji prezentaci jednotlivá družstva představila porotě i ostatním soutěžícím. I v této části soutěže se nám dařilo a družstvo dívek získalo 3. místo.

Soutěž se žákům líbila, mohli si ověřit své znalosti v oblasti finanční gramotnosti a porovnat své dovednosti s ostatními.

Všem žákům, kteří reprezentovali naši školu, blahopřejeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Blanka Junková

Fotbalový turnaj 10+1 Žďár nad Sázavou

Vybraní žáci druhého stupně se zúčastnili fotbalového turnaje ve Žďáru nad Sázavou. Společně s námi se ho zúčastnily rovněž školy z Jimramova, Svratky a Velké Losenice.

Naše družstvo po remíze se Svratkou, výhrou nad Losenicí a prohře s vítězem turnaje Jimramovem, skončilo kvůli horšímu skóre na 3. místě za Svratkou.

Našim žákům děkujeme za dobré výkony a bojovnost, kterou na hřišti předvedli.

Mgr. Vojtěch Uchytil

Přehazovaná Svratka

V květnu nás žákyně 2. stupně reprezentovaly ve Svratce na turnaji v přehazované. Hrálo se ve dvou kategoriích 6. + 7. třída a 8. + 9. třída. Mladším žákyním se na turnaji velice vedlo a prohrály až ve finále a obsadily tak krásné druhé místo. Starší žákyně prohrály své zápasy ve skupině a nakonec skončily na 5. místě. Všem žákyním patří velké poděkování za reprezentaci naší školy.

Mgr. Vojtěch Uchytil

Vybíjená Žďár nad Sázavou – okresní finále

Žáci a žákyně ze 4. a 5. třídy nás reprezentovali v okresním finále ve vybíjené, které se konalo ve Žďáru nad Sázavou. Našemu výběru se podařilo vyhrát svoji skupinu a postoupit tak do tříčlenného finále. V něm sice žáci podlehli oběma družstvům z Velkého Meziříčí, ale i tak, skončili na krásném 3. místě a do školy kromě diplomu, přivezli také pohár!

Žákům a žákyním patří velký dík za vynikající reprezentaci naší školy.

Mgr. Vojtěch Uchytil

 

Minifotbal

Vybraní chlapci z druhého stupně reprezentovali naši školu v minifotbale (hraje se 6+1 na polovinu hřiště) ve Žďáru nad Sázavou.

Turnaje se zúčastnilo 6 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Naše družstvo hrálo ve skupině se Svratkou 4:2 a Bohdalovem 4:1. Díky tomu postoupilo do semifinále, kde je čekalo družstvo 4. ZŠ ze Žďáru nad Sázavou. To porazili 1:0 a vybojovali si tak postup do okresního kola, které se hrálo ve Velkém Meziříčí!!

Turnaje ve Velkém Meziříčí se zúčastnilo rovněž 6 družstev. ZŠ Žďár nad Sázavou, ZŠ Velká Bíteš, Gymnázium Bystřice, 2 školy z Velkého Meziříčí a naše ZŠ Herálec.

Do základní skupiny jsme byli nalosováni s oběma družstvy z Velkého Meziříčí. S první školou jsme ve vyrovnaném zápase prohráli 0:1, s druhou 0:3. Skončili jsme na 3. místě ve skupině a čekal nás souboj s Velkou Bíteší o 5. místo. Ten jsme prohráli 0:3 a skončili nakonec na 6. místě.

Žákům patří velké poděkování za reprezentaci naší školy, protože postoupit ze Žďárského okrsku do okresního finále je pro nás velký úspěch.

Mgr. Vojtěch Uchytil

McDonald’s cup

Na konci dubna se vybraní žáci prvního stupně zúčastnili fotbalového turnaje McDonalds cup.

Hrálo se ve dvou kategoriích. První kategorie byla pro žáky 1. – 3. třídy, druhá pro žáky 4. – 5. třídy.

V mladší kategorii, kde společně s námi byly ještě týmy ze Žďáru, Polničky a Nového Veselí, skončili naši žáci na nádherném druhém místě.

Ve starší kategorii bylo celkem šest družstev, která byla rozdělena do dvou skupin po 3 týmech. Náš tým skončil na druhém místě a tak postoupil do semifinále, kde ale nestačil na tým Polničky a čekal ho zápas o 3. místo. V něm jsme se utkali se 2. ZŠ Žďár a ve vyrovnaném zápase prohráli 4:2 a skončili tak na 4. místě.

Všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a těšíme se na další úspěchy.

Mgr. Vojtěch Uchytil