Přehazovaná Svratka

V květnu nás žákyně 2. stupně reprezentovaly ve Svratce na turnaji v přehazované. Hrálo se ve dvou kategoriích 6. + 7. třída a 8. + 9. třída. Mladším žákyním se na turnaji velice vedlo a prohrály až ve finále a obsadily tak krásné druhé místo. Starší žákyně prohrály své zápasy ve skupině a nakonec skončily na 5. místě. Všem žákyním patří velké poděkování za reprezentaci naší školy.

Mgr. Vojtěch Uchytil

Vybíjená Žďár nad Sázavou – okresní finále

Žáci a žákyně ze 4. a 5. třídy nás reprezentovali v okresním finále ve vybíjené, které se konalo ve Žďáru nad Sázavou. Našemu výběru se podařilo vyhrát svoji skupinu a postoupit tak do tříčlenného finále. V něm sice žáci podlehli oběma družstvům z Velkého Meziříčí, ale i tak, skončili na krásném 3. místě a do školy kromě diplomu, přivezli také pohár!

Žákům a žákyním patří velký dík za vynikající reprezentaci naší školy.

Mgr. Vojtěch Uchytil

 

Minifotbal

Vybraní chlapci z druhého stupně reprezentovali naši školu v minifotbale (hraje se 6+1 na polovinu hřiště) ve Žďáru nad Sázavou.

Turnaje se zúčastnilo 6 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Naše družstvo hrálo ve skupině se Svratkou 4:2 a Bohdalovem 4:1. Díky tomu postoupilo do semifinále, kde je čekalo družstvo 4. ZŠ ze Žďáru nad Sázavou. To porazili 1:0 a vybojovali si tak postup do okresního kola, které se hrálo ve Velkém Meziříčí!!

Turnaje ve Velkém Meziříčí se zúčastnilo rovněž 6 družstev. ZŠ Žďár nad Sázavou, ZŠ Velká Bíteš, Gymnázium Bystřice, 2 školy z Velkého Meziříčí a naše ZŠ Herálec.

Do základní skupiny jsme byli nalosováni s oběma družstvy z Velkého Meziříčí. S první školou jsme ve vyrovnaném zápase prohráli 0:1, s druhou 0:3. Skončili jsme na 3. místě ve skupině a čekal nás souboj s Velkou Bíteší o 5. místo. Ten jsme prohráli 0:3 a skončili nakonec na 6. místě.

Žákům patří velké poděkování za reprezentaci naší školy, protože postoupit ze Žďárského okrsku do okresního finále je pro nás velký úspěch.

Mgr. Vojtěch Uchytil

McDonald’s cup

Na konci dubna se vybraní žáci prvního stupně zúčastnili fotbalového turnaje McDonalds cup.

Hrálo se ve dvou kategoriích. První kategorie byla pro žáky 1. – 3. třídy, druhá pro žáky 4. – 5. třídy.

V mladší kategorii, kde společně s námi byly ještě týmy ze Žďáru, Polničky a Nového Veselí, skončili naši žáci na nádherném druhém místě.

Ve starší kategorii bylo celkem šest družstev, která byla rozdělena do dvou skupin po 3 týmech. Náš tým skončil na druhém místě a tak postoupil do semifinále, kde ale nestačil na tým Polničky a čekal ho zápas o 3. místo. V něm jsme se utkali se 2. ZŠ Žďár a ve vyrovnaném zápase prohráli 4:2 a skončili tak na 4. místě.

Všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a těšíme se na další úspěchy.

Mgr. Vojtěch Uchytil

Sálový turnaj Svratka

Na konci dubna se vybraní žáci 2. stupně zúčastnili tradičního turnaje v sálové kopané ve Svratce. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev a my jsme byli nalosováni do skupiny se Svratkou, Jimramovem a Krounou. V prvním zápase jsme smolně prohráli s Jimramovem 0:1, ve druhém porazili Krounu 4:1 a se Svratkou remizovali 0:0. To nám k postupu do semifinále nestačilo a hráli jsme tak o 5. místo se Sněžným, kde jsme zvítězili 2:0. Přestože očekávání našich žáků bylo větší a ani výkony nebyly vůbec špatné, k lepšímu umístění to tentokrát nestačilo. I tak patří našim žákům poděkování za reprezentaci naší školy.

Mgr. Vojtěch Uchytil

Soutěž pro žáky ZŠ „Zemědělství a lesnictví na Vysočině“

V pátek 12.5. 2023 odjeli dva žáci s nejlepšími výsledky, Tereza Gregorová a Jonáš Horák z 8. ročníku, reprezentovat naši školu do Jihlavy na Krajských úřad Kraje Vysočina.

Po slavnostním zahájení soutěže za účasti členů Rady Kraje Vysočina následoval písemný test. Poté se účastníci sešli na nádvoří krajského úřadu, kde probíhaly interaktivní soutěže. Následovalo bohaté občerstvení a vyhlášení výsledků.

Pro dvacet nejlepších soutěžících byly připraveny věcné ceny a poukaz na dvoudenní naučně poznávací výlet a vstupenky na veletrh Země živitelka v Českých Budějovicích. Tereza Gregorová se umístila na výborném 5.místě v písemné části a Jonáš Horák se umístil na 1. místě v části poznávací, z celkem 64 soutěžících.

Oběma žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Simona Brudovská

OKRESNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY

Ve středu 12. dubna se konalo okresní kolo matematické olympiády žáků 7. a 8. ročníku. V časovém limitu 2 hodiny řešili žáci online 3 příklady po 6 bodech.

Do této části soutěže postoupili z naší školy 2 nejlepší řešitelé školního kola:

SEBASTIÁN SLÁMA (7. ročník)

JAKUB PTÁČEK (8. ročník)

Jakub byl se 13 body úspěšným řešitelem okresního kola.

Oběma chlapcům děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. Jana Burešová

Olympijský víceboj Hlinsko

Na začátku února se 4 vybraní chlapci a 4 vybrané dívky z druhého stupně zúčastnili turnaje družstev v zimním olympijském víceboji. Soutěžilo se v disciplínách: přeskok přes švihadlo, leh sedy, hod medicinbalem, trojskok a driblink basketbalovým míčem.

Naši žáci se umístili na krásném 6. místě. Velkého úspěchu dosáhli František Závorka a Nela Skryjová, kteří byli ve své kategorii shodně na 2. místě.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.      

Mgr. Vojtěch Uchytil

Školní kolo biologické olympiády

Ve středu den po pololetním vysvědčení se několik přírodovědců naší školy ponořilo do řešení 57. ročníku Biologické olympiády.

Školní kolo vypadalo jednoduše, ale zdání klame. Letošní téma pro obě kategorie – C ( 8.- 9.ročníky) a D (6.- 7. ročníky) znělo „Bezlesí“. Teoretický test, poznávací část a praktická část byly velmi náročné. Přesto to všichni účastníci dobře zvládli a my jim děkujeme za účast a gratulujeme postupujícím do okresních kol.

V kategorii D nás bude v okresním kole reprezentovat Natálie Skryjová ze sedmého ročníku a v kategorii C pak Tereza Gregorová z osmého ročníku.

Mgr. Simona Brudovská