V květnu jsme se zúčastnili tradičního turnaje McDonald’s cup. Soupeřilo se ve dvou kategoriích. Žáci 1. – 3. tříd a žáci 4. – 5. tříd.

V mladší kategorii se okrskového finále zúčastnilo 5 škol a 2 z nich postupovaly do okresního finále ve Velkém Meziříčí. Našim žákům se velmi vedlo. Porazili Svratku a Polničku, remizovali se Žďárem a smolně prohráli s Novým Veselím. To v konečném součtu znamenalo 2. místo a postup do okresního finále!

Ve starší kategorii bylo týmů 7 a naši žáci byli nalosováni do skupiny s Polničkou, Novým Veselím a 3. ZŠ Žďár nad Sázavou. Naši žáci porazili jak Žďár, tak Polničku. Pouze s Novým Veselím těsně prohráli 4:3. To jim přineslo druhé místo ve skupině a postup do semifinále, kde ale nestačili na ZŠ Palachova 5:1. Čekal je tedy souboj o 3. místo, které bylo v kategorii 4. a 5. tříd postupové. V něm se utkali s Novým Veselím – jejich přemožiteli ze základní skupiny. Tentokrát je naši žáci ve velmi vyrovnaném utkání porazili 5:3 a i oni si vybojovali postup do okresního finále!!!

Velké Meziříčí

V mladší kategorii se opět zúčastnilo 5 družstev. Nové Veselí, Bobrová, Bystřice nad Pernštejnem a Velké Meziříčí. Našim žákům se podařilo porazit Bobrovou, ale ostatní zápasy bohužel prohráli. I tak ale obsadili krásné 4. místo, což je pro naši školu veliký úspěch.

Ve starší kategorii bylo celkem 8 družstev.  Naši žáci po 2 výhrách a jedné prohře vyhráli svoji skupinu a čekalo je semifinále s družstvem Měřína. V něm vedli, ale nakonec celkovému vítězi okresního kola podlehli. Do zápasu o třetí místo jim už mnoho sil nezbylo a tak podlehli družstvu ze ZŠ Velké Meziříčí a skončili stejně jako jejich mladší spolužáci na krásném 4. místě.

Děkujeme všem žákům a trenérům, kteří naše žáky trénují. Tyto velké úspěchy jsou z velké části výsledkem jejich dobré práce.

Mgr. Vojtěch Uchytil