V pátek 29. září vyměnili žáci 2. stupně školní lavice za krásnou podzimní přírodu. Za téměř letního počasí se společně vydali na výlet po okolí Herálce. Naše společná cesta vedla na Devět skal. V jednotlivých třídách se žáci rozdělili na skupiny. Každá měla mapu s vyznačenou trasou a stanovišti. Na jednotlivých stanovištích museli žáci najít QR kódy, načíst si úkol a správně jej zodpovědět. Zopakovali si v praxi učivo zeměpisu, zaměřené právě na okolí Herálce. Pro některé žáky byly úkoly snadné, jiní se trochu trápili, ale nakonec všichni své úkoly zvládli.

Do školy jsme se vrátili sice unaveni, ale všichni jsme měli velmi dobrý pocit, že jsme strávili příjemné dopoledne, něco jsme se naučili, poznali jsme se zase trochu jinak a zažili spoustu legrace.

Mgr. Blanka Junková