Úterý 23. května nestrávili žáci 9. ročníku ve školních lavicích, ale vypravili se do Regionálního muzea ve Žďáře nad Sázavou, kde probíhá výstava s názvem Kouzlo objevování. Od hieroglyfů k Tutanchamonovi. Výstavu spolu s pracovníky muzea připravil Český egyptologický ústav. Žáci se seznámili s vývojem egyptského písma, prohlédli si maketu Tutanchamonovy pohřební komory, dozvěděli se zajímavosti o mumifikaci. Na závěr si zkusili napsat své jméno hieroglyfickým písmem.

Poté nás v divadle čekalo divadelní představení na motivy protiválečného dramatu Karla Čapka – Bílá nemoc, v podání herců Divadla Radka Brzobohatého. Nesmrtelný příběh doktora Galéna, dvorního rady Sigelia, Maršála i barona Krüga, je nadčasový a má co říct i dnešním mladým divákům.

Výstava i divadelní představení se žákům líbily a doplnily tak učivo dějepisu i českého jazyka. Společně jsme strávili příjemné kulturní dopoledne.

Mgr. Blanka Junková