V pátek 12.5. 2023 odjeli dva žáci s nejlepšími výsledky, Tereza Gregorová a Jonáš Horák z 8. ročníku, reprezentovat naši školu do Jihlavy na Krajských úřad Kraje Vysočina.

Po slavnostním zahájení soutěže za účasti členů Rady Kraje Vysočina následoval písemný test. Poté se účastníci sešli na nádvoří krajského úřadu, kde probíhaly interaktivní soutěže. Následovalo bohaté občerstvení a vyhlášení výsledků.

Pro dvacet nejlepších soutěžících byly připraveny věcné ceny a poukaz na dvoudenní naučně poznávací výlet a vstupenky na veletrh Země živitelka v Českých Budějovicích. Tereza Gregorová se umístila na výborném 5.místě v písemné části a Jonáš Horák se umístil na 1. místě v části poznávací, z celkem 64 soutěžících.

Oběma žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Simona Brudovská