Ve středu 30. listopadu přivítala vánočně vyzdobená škola návštěvníky Vánočního jarmarku, který pro veřejnost připravili žáci naší školy spolu se svými učiteli, asistenty a paní vychovatelkami.

Škola byla provoněna vůní jehličí, stánky zdobily různé vánoční ozdoby, svícny, andílci, nechyběly vlastnoručně pečené perníčky, vánoční štola, zdravé sirupy a jiné dobroty.  Žáci netrpělivě očekávali příchod návštěvníků a těšili se, že ocení jejich snahu, pochválí jim jejich výrobky a že si některé výrobky i koupí.  Sedmáci si pro všechny připravili pohoštění.

Vánoční atmosféru podtrhovala nejen výzdoba školy, vůně nealkoholického punče a vánočních dobrot, ale i milé přivítání v podobě vánočních koled, které zahrály a zazpívaly žákyně 8. ročníku.

Kromě výrobků žáků všech ročníků si návštěvníci jarmarku mohli zakoupit malý vánoční dárek, jehož koupí přispěli na vzdělávání a jídlo pro děti z rozvojových zemí.

Věřím, že předvánoční setkání ve škole přispělo k příjemně prožitému adventnímu času a potěšilo děti i dospělé.

Mgr. Blanka Junková