Badminton má své začátky v dávné minulosti, kdy tuto hru znali již Aztékové, Inkové a v 7.století se objevila v Číně a Japonsku. Od roku 1992 se stal badminton i olympijským sportem.

V letošním školním roce byl badminton zařazen na naší základní škole i do hodin tělesné výchovy a našel si i takové příznivce, pro které byl v odpoledních hodinách založen sportovní kroužek, kde si žáci můžou zlepšit svou fyzickou kondici i herní taktiku, jelikož i když se to nezdá, tak badminton patří mezi sporty náročné na fyzickou přípravu.

Pink a letí přes síťku, pink a letí nazpět. Žádný razantní úder, hlavně abyste se trefili a soupeř vám míček zahrál nazpět. V takovém podání jste se nejspíše i vy seznámili s badmintonem. Ten, který trénujeme v kroužku, je ale o přesném opaku – nehledat soupeře, ale volné místo na kurtu, kde se soupeř zrovna nenachází. Zkrátka rychle a přesně zahrát. Nemazlit se s tím.

Za kroužek badmintonu Simona Brudovská a školní badmintonový tým.