Páťáci na školním výletě

V úterý 10.6. jsme se vydali na výlet do Brna. Nejprve jsme zamířili do Motýlího domu, kde nás uchvátili nádherní motýli různých druhů a barev. Někteří žáci měli štěstí a motýlci si na ně usedli. Jiné žáky pronásledovala želva nebo jim nad hlavou létaly zebřičky. Byli jsme svědky i snídaně, která byla motýlkům v karibské džungli servírována. Po návštěvě Papilonie jsme se podívali na Starou radnici a prohlédli symbol Brna – draka. Pak nás už čekala prohlídka brněnského podzemí, kam jsme vstoupili na jedné straně Zelného trhu, celý jsme ho prošli pod zemí a vystoupili na druhém konci trhu. V labyrintu jsme se ocitli místy až 13 m hluboko pod zemí v období tajemného středověku. Prohlédli jsme si krčmu, alchymistickou laboratoř, středověké „lednice“, ale i mučírnu. Někteří žáci si vyzkoušeli pranýř, masku hanby, vykřesat oheň a nakonec všichni dobrovolně skončili v Kleci bláznů. Výlet jsme se užili a už se těšíme na další.

Mgr. Petra Slámová

 

 

Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem

V úterý 27. května 2025 proběhla na naší škole beseda se spisovatelem Janem Opatřilem, autorem oblíbené série knih o kapříkovi Metlíkovi. Literárního setkání se zúčastnili žáci 1. až 5. ročníku. Během poutavého povídání se děti dozvěděly, jak vzniká kniha – od prvotního nápadu až po hotový výtisk. Autor vyprávěl, jak se dostal ke svému tématu, ukazoval zajímavé fotografie a přečetl ukázku ze své nové knihy Lín Vendelín. Zajímavostí je, že si své knihy také sám ilustruje. Dětem představil různé výtvarné techniky, které při tvorbě ilustrací používá. Beseda byla velmi inspirativní a pro žáky přínosná. Měli možnost nahlédnout do světa spisovatele a ilustrátora a na vlastní oči vidět, co vše obnáší napsat a vydat knihu. Na závěr si žáci mohli zakoupit autorovy knihy a nechat si je podepsat.

Děkujeme panu Opatřilovi za návštěvu a příjemně strávený čas!

Mgr. Petra Hladká

Velké finále badmintonového kroužku

S koncem školního roku se pomalu blíží i konec všech mimoškolních aktivit a nejinak je tomu i u našeho badmintonového kroužku na základní škole. A jak lépe zakončit měsíce plné tréninků, dřiny a zábavy než pořádným závěrečným turnajem! V minulých letech se vždy ve druhém pololetí konal jen jeden turnaj, a to ten závěrečný, ale letos se mladí badmintonisté rozhodli přidat ještě jeden, a to turnaj velikonoční.

V obou turnajích se hrálo systémem každý s každým, a to ve dvou kategoriích – chlapecké a dívčí, aby si všichni užili spravedlivou porci hry. K vidění byly nejen pečlivě nacvičené údery, ale i spousta improvizace a bojovnosti. Některé zápasy byly opravdu napínavé a rozhodovalo se v nich až v posledních vteřinách. Děti předvedly, že badminton není jen o technice, ale i o strategii a psychické odolnosti.

Nejdůležitější však nebyla jen samotná vítězství. Ale turnaje byly především o radosti ze hry, o fair play a o možnosti změřit si síly s kamarády.

Turnaje končily až po několika hodinách intenzivních bojů a nespočtu smečů a dropshotů Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli diplomy, věcné ceny, ale i malou sladkou odměnu.

Chtěli bychom poděkovat všem dětem za jejich nasazení, snahu a nadšení, se kterým celý rok navštěvovaly badmintonový kroužek. Velký dík patří samozřejmě i všem rodičům za jejich podporu. Už teď se těšíme na další školní rok a doufáme, že se znovu sejdeme v plné síle na badmintonových kurtech!

Mgr. Simona Brudovská