Ve středu 5. prosince se do školy těšily snad všechny děti. Jako každý rok zaplnili chodby školy malí čertíci a andělé. Ale ti „opravdoví“ – Mikuláš, andělé a čerti, to byli žáci 9. ročníku, kteří rozdávali dětem nadílku, mohli pekelnými tresty potrestat i případné hříšníky.

Sami žáci napsali:

Když jsme chodili za čerty, tak jsme měli jednoho Mikuláše, čtyři anděly a ostatní byli čerti. Nejdřív jsme šli všichni do školky, to jsme ještě neměli masky, aby se děti nebály, měli jsme jen začerněné obličeje. Od 4. třídy jsem už někteří měli gumové masky a to už z nás šla celkem hrůza.

Ve školce se nás děti vůbec nebály, protože byly samy převlečené za čerty. Docela nás to překvapilo.

Čerti dávali hříšníkům úkoly. Museli stavět věž z polínek, někteří dělali třeba dřepy. Všichni ale dostali od andělů mikulášský perník.

Letošní čerty jsem si užila, jelikož jsme vždy viděli své vrstevníky a mě zajímalo, jaké jsou přípravy a kolik za tím musí být práce. Byla to zajímavá zkušenost a opravdu mě to bavilo. Mikulášská nadílka byla sranda.

Žáci 9. ročníku