V pátek 20.10. jsme s žáky 8. a 9. ročníku navštívili Památník Ležáky, kde jsme se zúčastnili vzdělávacího programu Osudy dětí za 2. světové války. Žáci byli rozděleni do skupin a formou dramatické výchovy se dostali do různých rolí, a tak se seznámili s osudy členů vybraných rodin (rodina z Ležáků, rodina z Lidic, rodina Ginzova) mezi lety 1935 – 1945. Žáci se dozvěděli dějinné souvislosti, snažili se vcítit do pocitů tehdejšího dítěte (silueta postavy), vytvářeli fotografie rodin před válkou a po válce, kde poznali, jak se toto období dotklo jednotlivých rodin. Ač je toto téma velmi smutné, program byl pro žáky určitě přínosný. Po programu jsme zhlédli výstavu v samotném Muzeu a společně prošli pietní místa. Exkurze byla financována ze Šablon OP JAK.

Mgr. Petra Slámová