I v letošním školním roce se žáci šestého ročníku zapojili do plnění přírodopisného projektu „Chyť si svého hmyzáka“. Opět si mohli vybrat z několika možností, jak se do tohoto projektu zapojit, a to buď nakreslit hmyzí druhy, které viděli v okolí svého bydliště, nebo je „ulovit“ mobilem a udělat z fotografií prezentaci, a nebo natočit krátké video.

Na závěr tohoto projektu se pochlubili svými „úlovky“ a zúčastnili se venkovního, hmyzího kvízu v okolí školy. Úkoly se týkaly hlavně zástupců motýlů, brouků a pro nás tak důležitých zástupců z řádu blanokřídlých, a to hlavně včel.

Počasí nám opět přálo. Při plnění kvízu se žákům dařilo uplatnit své nabyté znalosti z přírodopisu a po jeho plnění je čekala sladká odměna.

Mgr. Simona Brudovská a Iva Teplá