V pondělí 19. prosince navštívili žáci 7., 8. a 9. ročníku divadelní představení Tajemství, šílenství podivnost, láska v Horáckém divadle v Jihlavě. Divadelní představení s podtitulem Ženy Boženy Němcové připomnělo známé ženské postavy z děl Boženy Němcové. Tajemství  ztělesňovala postava Karly ze stejnojmenné povídky, příběh nešťastné Viktorky z Babičky Boženy Němcové byl skryt v části názvu šílenství, podivnost představovala Divá Bára a  nešťastnou lásku nám připomněly postavy dvou sester, inspirací byla povídka Sestry.

Představení bylo zpracováno velmi moderně, aby zaujalo diváky i v současné době.

Prožili jsme v divadle pěkné adventní dopoledne a věřím, že se žákům představení líbilo.

Mgr. Blanka Junková