Vánoční koncert

V pátek 15. prosince přivítala slavnostně vyzdobená škola všechny ty, kteří si chtěli zpříjemnit předvánoční čas a našli si chvíli na vystoupení žáků naší školy. U vchodu návštěvníky vítala vůně perníčků, které napekli a ozdobili žáci 9. ročníku. Příchozí mohli obdivovat i vánočně vyzdobenou školu. Děti se na svůj vánoční koncert pečlivě připravovali a se svými učiteli připravili pásmo zimních a vánočních písniček a básniček. Starší žáci nacvičili pásmo pověr a zvyků, připomněli, jak se slavily Vánoce dříve. Nechyběly ani koledy a vánoční písně s doprovodem kytar, školou se nesl i zvuk houslí.

Doufáme, že se všem vystoupení našich dětí líbilo, že se v tom adventním čase alespoň na chvíli zastavili a uvědomili si, co je pravým smyslem Vánoc.

Všem žákům i dětem z mateřské školy děkujeme, že svým vystoupením přispěli k příjemně strávenému odpoledni.

Mgr. Blanka Junková

Dětský maškarní bál

V neděli 16. února jsme se společně sešli v kulturním domě na dětském maškarním bále. Jak je již tradicí, připravili ho žáci 9. ročníku. Karneval začal průvodem masek a potom už parket patřil všem maskám – princeznám, broučkům a beruškám, objevily se také víly, vodníci a jiné pohádkové postavy. Porota měla opět plné ruce práce, aby dokázala vybrat ty nejhezčí masky, které na konci karnevalu dostaly odměnu. Taneční dovádění střídaly soutěže, ve kterých si děti mohly vyzkoušet svoji zručnost nebo trpělivost. Rádi bychom poděkovali všem, kteří svými dárky přispěli do tomboly, náš dík patří i panu Gregorovi, který našim tanečníkům pouštěl hezké písničky. V neposlední řadě patří poděkování i všem zaměstnancům školy, kteří pomáhali s organizací a samozřejmě i žákům 9. ročníku, kteří věnovali přípravě karnevalu hodně času. A jak vidí karneval právě oni?  „Už několik týdnů před karnevalem jsme začali vymýšlet hry a masky. Než karneval začal, tak jsme byli všichni nervózní a nejistí. Když ale zazněly první tóny písničky, tréma z nás spadla a vše běželo jako po drátku. Ani jsme se nenadáli a už tu byl konec. Na to, že nás bylo týden před karnevalem ve škole málo, tak si myslím, že se nám karneval podařil. Doufám, že se všichni bavili a užili si pěkné odpoledne.“

Mgr. Blanka Junková

 

Dětský maškarní bál

Neděle 10. února tradičně patřila dětem, které chtěly prožít odpoledne s písničkami, tancem a soutěžemi. V kulturním domě se konal dětský maškarní bál, který pro děti připravili žáci 9. ročníku. Tentokrát ji uváděla Lucie Borhyová (Jáchym Horák) a Rey Koranteng (Štěpán Němec). Karneval začal průvodem masek a potom už taneční parket patřil všem princeznám, beruškám, vodníkům, klaunům a ostatním maskám. Nechyběly ani soutěže a bohatá tombola. Porota měla opravdu plné ruce práce vybrat a odměnit nejhezčí a nejoriginálnější masky. Naše poděkování patří těm, kteří svými dárky přispěli do tomboly, rádi bychom také poděkovali panu Gregorovi, který se postaral o ozvučení a pěkné písničky, všem žákům a zaměstnancům školy, kteří pomáhali s organizací a také všem, kteří přispěli k tomu, že jsme společně strávili příjemné sváteční odpoledne.

Mgr. Blanka Junková

Zpátky do Betléma

Je tu opět vánoční čas, přípravy na Vánoce vrcholí, děti se už nemohou dočkat Ježíška…Málokdo už ale přemýšlí, jak to tenkrát vlastně bylo a proč vlastně Vánoce slavíme. Teátr Pavla Šmída a Kejklířské divadlo Vojty Vrtka připomnělo malým i velkým biblický příběh narození Ježíška. Děti z MŠ i žáci naší školy shlédli jejich představení v KD ve středu 19. prosince. Sami autoři uvedli své dílo: „Kdyby tenkrát před dvěma tisíci lety ta patnáctiletá holka neřekla andělovi ANO, tak by teď asi bylo všechno úplně jinak. Asi bychom neslavili Vánoce, nestavěli bychom betlémy a dárky by nenosil Ježíšek. Pojďme zpátky do Betléma, ten příběh je o každém z nás.“

A tak jsme se znovu zaposlouchali do příběhu narození Ježíška, zasmáli jsme se kouskům kejklíře Vojty a spolu s herci si připomněli a zazpívali známé české koledy.

Doufám, že si každý v tomto představení našel něco hezkého, co ho v tomto předvánočním čase pohladilo po duši, a že bylo představení pro všechny pěkným zážitkem.

Mgr. Blanka Junková