V pátek 31.5. ožil les za Familiemi pohádkovými bytostmi. Žáci  9.ročníku se na celé dopoledne proměnili v postavičky z Večerníčků (Pat a Mat, Rumcajs s Cipískem, Králíci z klobouku, Mickey a Minnie, víla Amálka, Křemílek a Vochomůrka) a pohádek (Dlouhý, Široký a Bystrozraký). Chtěli tak dětem připomenout postavičky, které už mnohdy ani neznají. Výsledkem byla procházka přes 7 pohádkových stanovišť, na kterých děti plnily různé úkoly. Na začátku lesa děti přivítala hodná čarodějnice, která jim vysvětlila pravidla a rozdala kartičky, do kterých jim pohádkové bytosti za splnění úkolů dávaly razítka.  Na konci lesa všechny čekala sladká odměna. Počasí nám ten den přálo, deváťáci všechno zvládli na jedničku a my už se těšíme na příští rok.

Mgr. Petra Slámová