Ve čtvrtek 7. února se sešli milovníci básní a recitace na školním kole recitační soutěže. Již tradičně mají o tuto soutěž zájem spíše děti z 1. stupně, kterých se letos sešlo 16, z 2. stupně se soutěže zúčastnily 4 žákyně. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií. Prvňáčci, tedy nultá kategorie, nepostupují do dalšího kola, přesto byly jejich výkony obdivuhodné. A tak porota mohla kromě pamětních listů a malých sladkostí rozdat i diplomy za přirozený projev, za pěknou výslovnost a třeba i za hezký kontakt s publikem. V 1. kategorii žáků 2. a 3. třídy se do dalšího kola probojovala Kristýna Gregorová a Martin Ruprecht, Adéla Bodláková si odnesla ocenění za pěkný výběr básničky. Nejpočetnější kategorií byla kategorie druhá, žáků 4. a 5. ročníku, kde si postup vybojovala Eliška Svobodová a Lucie Dítětová. Zvláštní ocenění získala Tereza Gregorová za pěkný umělecký dojem a Josef Omáčka za osobitý a náročný výběr textu. V poslední 3. kategorii žáků 6. a 7. tříd si postup vybojovala Kateřina Kašíková a Denisa Dítětová. Postupující žáky ještě čeká mnoho práce při přípravě na obvodní kolo, které se bude konat ve Žďáře nad Sázavou. Všem soutěžícím děkujeme za účast a doufáme, že společně s námi strávili pěkné odpoledne, poslechli si hezké básničky.

Mgr. Blanka Junková