Třetí okruh lekcí angličtiny přivítal žáky devátého ročníku tématem Health and safety, kde se nám propojuje angličtina s učivem přírodopisu osmého ročníku o stavbě našeho těla.

Žáci s nadšením přivítali ve své třídě „nového žáka“, kterého pojmenovali Vašek (viz.fotografie) a ten nám posloužil jako pomůcka pro umístění kartiček s anglickými slovíčky na ta správná místa lidského těla.

Jednotlivé štítky během poslechu chodili žáci lepit, a nebo upevňovat kolíčky Vaškovi přímo na tělo. A věřte nebylo to jednoduché, jelikož při poslechu žáci před sebou neviděli text a ještě neznali některá nová slovíčka, ale z poslechu slyšeli jen slovíčko s názvem části těla na štítku a bylo zmíněno jen jeho umístění na těle.

Přesto si všichni žáci s tímto úkolem poradili velmi dobře a umístili štítky hned při prvním poslechu na správná místa. A jako poděkování Vaškovi za spolupráci se s ním v závěru hodiny vyfotili a Vašek s deváťáky ještě ve třídě zůstane až do konce tohoto tématu.

Mgr. Simona Brudovská