Po dlouhé době jsme v úterý 22. března mohli se žáky opět navštívit divadelní představení. V divadle ve Žďáře nad Sázavou hostovalo brněnské divadlo Radost s inscenací textu Astrid Lingrenové  Ronja, dcera loupežníka. Žáci 6. a 7. ročníku zhlédli napínavý příběh dvou znepřátelených loupežnických rodů. Ten je obdobou tématu Romea a Julie pro děti, ale příběh dvojice zamilovaných zde má, na rozdíl od shakespearovského dramatu, šťastný konec.

A co o divadelním představení napsali sami žáci?

Divadlo Ronja, dcera loupežníka bylo moc hezky propracované např. kulisy, kostýmy i sehraný děj.

Divadlo bylo zajímavé. Musíte použít hodně fantazie, třeba propast byly dva rozdělené stoly. Líbily se mi i ostatní efekty, ale nelíbila se mi ozvěna. Líbilo se mi, jak zpívali hezké písničky.

Představení bylo velmi pěkné a moc se mi líbilo spolu s efekty. Líbilo se mi všechno a nic jim nemohu vytknout.

Všechno se mi líbilo a těším se, až zase pojedeme do divadla.

Divadelní představení se žákům líbilo a věřím, že mnozí z nich si knihu Astrid Lingrenové přečtou.

Mgr. Blanka Junková