V měsíci lednu proběhlo školní kolo Biologické olympiády. Tématem letošního ročníku je „Jak přežít zimu“. Pro úspěšné splnění soutěžního testu bylo nutné dopředu nastudovat studijní text, seznámit se s organismy pro část poznávací a připravit se na laboratorní práci týkající se pupenů listnatých stromů a semínek, kterými se rostliny rozmnožují.

Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií – kategorie C (8. – 9. ročníky) a kategorie D (6. – 7. ročníky).

Na školní kolo v měsíci dubnu navazuje kolo okresní, ve kterém naši školu bude v kategorii C reprezentovat Lucie Skryjová z osmé třídy a v kategorii D  Tereza Gregorová a Kateřina Půlpánová ze sedmé třídy. Postupující do okresního kola, pro vstup do tohoto kola, musí splnit ještě samostatný úkol dle vlastního výběru a zpracovat jej formou samostatného tištěného cca desetistránkového dokumentu.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou přípravu a postupujícím budeme držet palce při řešení okresního kola olympiády.

Mgr. Simona Brudovská